Cene knjiľevnih prevoda
Thread poster: Marina Jovanovic
Marina Jovanovic
Marina Jovanovic  Identity Verified
Local time: 09:42
English to Serbian
+ ...
SITE LOCALIZER
Dec 2, 2005

Pozdrav svima!

Jedno (moľda naivno) pitanje: kakve su cene knjiľevnih prevoda, sa engleskog na srpski?

Problem je sledeći: pre nekih nedelju dana mi je ponuđen posao sa knjiľevnim prevodima. Inace prevodim uglavnom za strance, i nemam pojma kakve su cene bilo kakvih prevoda u Srbiji.

Trebalo bi da odem na razgovor, i tu ce se pokrenuti pitanje para, pa ne bih da se izglupiram. Ako im kazem malu cenu (ili oni meni), potcenjujem sebe, a ako im kazem sta
... See more
Pozdrav svima!

Jedno (moľda naivno) pitanje: kakve su cene knjiľevnih prevoda, sa engleskog na srpski?

Problem je sledeći: pre nekih nedelju dana mi je ponuđen posao sa knjiľevnim prevodima. Inace prevodim uglavnom za strance, i nemam pojma kakve su cene bilo kakvih prevoda u Srbiji.

Trebalo bi da odem na razgovor, i tu ce se pokrenuti pitanje para, pa ne bih da se izglupiram. Ako im kazem malu cenu (ili oni meni), potcenjujem sebe, a ako im kazem standardne cene prevoda u inostranstvu mislice da sam poludela.

Hvala unapred...
Collapse


 
ljilja
ljilja  Identity Verified
Local time: 04:42
Spanish to Serbo-Croat
+ ...
idiot sam Dec 22, 2005

ne mogu da se setim koliko su me platili prosli put, jer ne zivim u bgd. pa nemam ugovor kod sebe. otprilike se secam da su mi jednu knjigu od 5oo strana ranije, pre dve godine platili oko hiljadu i po dolara, u svakom slucaju sve zavisi od izdavacke kuce, neki placaju vise, neki manje, nema fiksne tarife. ne znam u kolikoj meri moze da se pregovara, uglavnom oni sami imaju tarifu koju ponude.

 
ljilja
ljilja  Identity Verified
Local time: 04:42
Spanish to Serbo-Croat
+ ...
opet ja Dec 22, 2005

mozda, ako zivite u bgd. ne bilo lose okrenuti telefonom udruzenje knjizevnih prevodilaca srvije, u francuskoj 7, oni bi morali da imaju ideju o rasponu cena, pogotovu sta je glavni sekretar istaknuti prevodilac. pozdrav

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Cene knjiľevnih prevoda


Translation news in Serbia





Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »