Telif Hakları
Thread poster: hakan altan
Jun 14, 2009

Merhabalar,
Ben bir kitap çeviriyorum, bu kitabın telif haklarıyla ilgili bilgiyi nereden alabilirim?
Teşekkürler

mhj (X)
mhj (X)
Azerbaijan
Local time: 03:18
English to Turkish
+ ...
telif hakkı sayfası Jun 15, 2009

kitapların ilk sayfalarında Telif Hakkı sayfası olur. Orada yayımcının adresi, telifin kimde olduğu, vs. yazıyor.
yabancı kitap çeviriyorsunuz herhalde. elinizde telif sayfası yoksa, books.google.com'dan kitabı aratıp telif sayfasına bakabilirsiniz.
sonrasında da ilgili kişilerle irtibata geçmenizde yarar vardır.

hakan altan
hakan altan
TOPIC STARTER
Teşekkür ederim. Jun 15, 2009

Fakat ben çevirdiğim kitap Türkiye'den daha önce telif hakkı alınmış mı bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. ISBN Türkiye Ajansı'nı aradım, yayımcılar birliğini arayın dediler. Oradan da cevap verirler mi pek aklım kesmedi.

Veruca
Veruca
English to Turkish
Ya evet bu telif olayı nasıl oluyor? Jun 24, 2009

Bir yayınevi çevirdiğim kitaplardan biriyle ilgileniyordu, sonra kitabın telifiyle ilgili bilgiye ulaşamadığını söyledi. Acaba sonradan kitabı basmaktan vazgeçti de, bu bahaneyi mi öne sürdü?

mhj (X)
mhj (X)
Azerbaijan
English to Turkish
+ ...
kitap çevirmenleri Jun 24, 2009

Konunun uzmanları olarak ne gibi faaliyetler yürütüyorlar bilmiyorum ama Türkiye'de Kitap Çevirmenleri Meslek Birliği (www.cevbir.org) gibi bir kurum faaliyet gösteriyor. Forumları şu anda "Critical Error" verse de (şu an, 24 Haziran 2009 saat 22 oluyor ) bir göz atıp konunun ilgilileri ile fikir alışverişinde bulunmak daha iyi olur h... See more
Konunun uzmanları olarak ne gibi faaliyetler yürütüyorlar bilmiyorum ama Türkiye'de Kitap Çevirmenleri Meslek Birliği (www.cevbir.org) gibi bir kurum faaliyet gösteriyor. Forumları şu anda "Critical Error" verse de (şu an, 24 Haziran 2009 saat 22 oluyor ) bir göz atıp konunun ilgilileri ile fikir alışverişinde bulunmak daha iyi olur herhalde. Belki onlar bir yol gösterebilirCollapse

Veruca
Veruca
English to Turkish
Oranın forumu da açılamadı gitti. Jun 25, 2009

İzin verseler de onlara kursam bir forum
Maillere de cevap vermiyorlar

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Telif Hakları

Translation news in Türkiye

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »