Telif Hakları
Autor vlákna: hakan altan
Jun 14, 2009

Merhabalar,
Ben bir kitap çeviriyorum, bu kitabın telif haklarıyla ilgili bilgiyi nereden alabilirim?
Teşekkürler

mhj (X)
mhj (X)
Ázerbájdžán
Local time: 01:08
angličtina -> turečtina
+ ...
telif hakkı sayfası Jun 15, 2009

kitapların ilk sayfalarında Telif Hakkı sayfası olur. Orada yayımcının adresi, telifin kimde olduğu, vs. yazıyor.
yabancı kitap çeviriyorsunuz herhalde. elinizde telif sayfası yoksa, books.google.com'dan kitabı aratıp telif sayfasına bakabilirsiniz.
sonrasında da ilgili kişilerle irtibata geçmenizde yarar vardır.

hakan altan
hakan altan
AUTOR TÉMATU
Teşekkür ederim. Jun 15, 2009

Fakat ben çevirdiğim kitap Türkiye'den daha önce telif hakkı alınmış mı bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. ISBN Türkiye Ajansı'nı aradım, yayımcılar birliğini arayın dediler. Oradan da cevap verirler mi pek aklım kesmedi.

Veruca
Veruca
angličtina -> turečtina
Ya evet bu telif olayı nasıl oluyor? Jun 24, 2009

Bir yayınevi çevirdiğim kitaplardan biriyle ilgileniyordu, sonra kitabın telifiyle ilgili bilgiye ulaşamadığını söyledi. Acaba sonradan kitabı basmaktan vazgeçti de, bu bahaneyi mi öne sürdü?

mhj (X)
mhj (X)
Ázerbájdžán
angličtina -> turečtina
+ ...
kitap çevirmenleri Jun 24, 2009

Konunun uzmanları olarak ne gibi faaliyetler yürütüyorlar bilmiyorum ama Türkiye'de Kitap Çevirmenleri Meslek Birliği (www.cevbir.org) gibi bir kurum faaliyet gösteriyor. Forumları şu anda "Critical Error" verse de (şu an, 24 Haziran 2009 saat 22 oluyor ) bir göz atıp konunun ilgilileri ile fikir alışverişinde bulunmak daha iyi olur h... See more
Konunun uzmanları olarak ne gibi faaliyetler yürütüyorlar bilmiyorum ama Türkiye'de Kitap Çevirmenleri Meslek Birliği (www.cevbir.org) gibi bir kurum faaliyet gösteriyor. Forumları şu anda "Critical Error" verse de (şu an, 24 Haziran 2009 saat 22 oluyor ) bir göz atıp konunun ilgilileri ile fikir alışverişinde bulunmak daha iyi olur herhalde. Belki onlar bir yol gösterebilirCollapse

Veruca
Veruca
angličtina -> turečtina
Oranın forumu da açılamadı gitti. Jun 25, 2009

İzin verseler de onlara kursam bir forum
Maillere de cevap vermiyorlar

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Telif Hakları

Translation news in Turecko

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »