Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >
Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul
Thread poster: Mustafa Altinkaya
Balaban Cerit
Balaban Cerit  Identity Verified
Türkiye
Local time: 15:40
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
İstanbul için May 2, 2005

'İstanbul görüşmesi' için ben de varım. Yorumlara katılıyorum, bu mevsimde, hele Boğaziçi'nde ciddi bir konuya uzun süre odaklanmak zor olacak. Ama olsun, zaten mesleki konular konuşa konuşa bitmez; bunca zamandan sonra görüşüp, şeytanın bacağını kıralım, yeterli değil mi?

Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 14:40
Member
English to Turkish
+ ...
Moderatörlükten Uyarı! May 2, 2005

Gördüğünüz gibi burası artık kapanıyor:

Ankara powwowunun tertipçisi belli olduğuna göre lütfen aşağıdaki sayfaya başvurun ki
... See more
Gördüğünüz gibi burası artık kapanıyor:

Ankara powwowunun tertipçisi belli olduğuna göre lütfen aşağıdaki sayfaya başvurun ki

Propose New Powwow

tartışmalar da ilgili yerde devam etsin.

Ne yazık ki sadece hem platin hem VID olanlar powwow düzenleyebiliyormuş. Bu durumda İstanbul powwowu için de herhalde Baybars ile Balaban, aralarında bir karara varırlar artık DÜZELTME FAQ'de öyle yazıyor ama pratikte değil! Herkes düzenleyebiliyor. Başvurunuzun kabul edilmesine bağlı.

Ümit'in her iki powwow'a da katılmaya istekli olması büyük bir şans, çünkü TC sınırları içindeki tek VID'leyici o. Ama kendisi VID olan arkadaşlar powwow'dan önce Support Request vererek VID'leme yetkisi alırlarsa çok iyi olur tabii.

Haydi size iyi eğlenceler, iki kadeh de benim için atarsınız artık

Özden

[Edited at 2005-05-19 22:33]
Collapse

Selcuk Akyuz
Selcuk Akyuz  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Moderatörlükten Uyarı üzerine May 3, 2005

Selçuk Budak'ın Ankara çağrısına İstanbul'un da sesi karışmaya başladı ve zannederim Ankara katılımcıları, İstanbul katılımcıları derken listede karışıklıklar oluşacak. İyisi mi Ankara Toplantısı ve İstanbul Toplantısı diye iki başlık açalım. Nabız yoklamasını daha rahat yaparız.

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
İki başlık May 3, 2005

Selçuk Akyüz hâlâ ortaya yanar-döner istiyor:

Selçuk Budak'ın Ankara çağrısına İstanbul'un da sesi karışmaya başladı ve zannederim Ankara katılımcıları, İstanbul katılımcıları derken listede karışıklıklar oluşacak. İyisi mi Ankara Toplantısı ve İstanbul Toplantısı diye iki başlık açalım. Nabız yoklamasını daha rahat yaparız.

Ankara ve İstanbul toplantıları için başvuru yapıldığında powwow sayfalarında iki ayrı forum oluşmuş olacak zaten. Bütün tartışmaları orada yaparsınız; yer, tarih, saat, organizatör (bu sonuncuyu İstanbul powwowu'nun organizatörü belli olmadığı için ekliyorum) ve sair bileşenler de oradaki tartışmalarda değiştirilebilir, yeniden düzenlenebilir. Yani... kapatıyoruz kardeşim, aaa, ışıkları yakıp yakıp söndürmeye başlarım bak haa

[Edited at 2005-05-03 00:19]

Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
Ankara'yı lütfen şuraya alalım May 3, 2005

Ankara'dan katılmak isteyen arkadaşlar, bir an önce kuyruğa girsin. Sıralar kapış kapış! Yoksa dışarıda kalırsınız. Sonra uyarmadı demeyin!

Bir an önce kaydınızı yaptırın: http://www.proz.com/powwow/676

SB

Balaban Cerit
Türkiye
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
İstanbul görüşmesi? Jun 29, 2005

Fotoğraflara bakılırsa çok başarılı geçen Ankara görüşmesinin ardından bir de İstanbul'da yapılsa mı acaba?

Aklımda kaldığı kadarıyla, İstanbul için istek vardı, hatta Serkan organizasyon konusunda bir şeyler yazmıştı, derken önce Ankara'da oldu. Şimdi, eğer bu aralar İstanbul'da yapılacaksa, olası isteklilerin bir kısmı tatile filan gitmeden, Temmuz'un ilk yarısı yapmak daha iyi olmaz mı?

Başlığında İstanbul lafı da geçtiği
... See more
Fotoğraflara bakılırsa çok başarılı geçen Ankara görüşmesinin ardından bir de İstanbul'da yapılsa mı acaba?

Aklımda kaldığı kadarıyla, İstanbul için istek vardı, hatta Serkan organizasyon konusunda bir şeyler yazmıştı, derken önce Ankara'da oldu. Şimdi, eğer bu aralar İstanbul'da yapılacaksa, olası isteklilerin bir kısmı tatile filan gitmeden, Temmuz'un ilk yarısı yapmak daha iyi olmaz mı?

Başlığında İstanbul lafı da geçtiğinden, bu mesajı yazmak için burayı gözüme kestirdim ama gerekirse, istenirse, bunun için İstanbul Görüşmesi vs. diye ayrı bir başlık da açılabilir tabii.

Eğer İstanbul'da yapılacaksa ben gelirim.
Collapse

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Organizatör Jun 29, 2005

Balaban, tabi eğer kabul edersen, baş müzakereci (organizatör) olarak seni öneriyorum. Bu mesaj powwow yapılıncaya kadar kendini yok etmeyecektir.:???:

Balaban Cerit wrote:

Başlığında İstanbul lafı da geçtiğinden, bu mesajı yazmak için burayı gözüme kestirdim ama gerekirse, istenirse, bunun için İstanbul Görüşmesi vs. diye ayrı bir başlık da açılabilir tabii.

Eğer İstanbul'da yapılacaksa ben gelirim.

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Moderatöriyetten Duyuru II Jun 29, 2005

Servisimiz Tekrar Başlamıştır*

* Lip service değil tabii ki, aaa! çok rica ederim

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
İstanbul Jun 29, 2005

Ankara'ya kadar gittik, İstanbul'da bir tekne gezisi şeklinde veya bir balık lokantasında düzenlenecek olan bir Powwow'a katılmamak olmaz...

Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
İade-i ziyaret Jun 29, 2005

Şu sıralar bir koltukta birkaç karpuz dolaşıyorum, ama son dakika aksilikleri olmazsa, bir-iki karpuz feda olsun, iade-i ziyaret için!

Nilgün Bayram (X)
Nilgün Bayram (X)  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Kid'imi getirmenin Jun 29, 2005

yolunu bulursam ve çok sıkışık bir durumda değilsem ben de katılmak isterim.

Bakalım İstanbul powwowu düzenleyecek bir babayiğit çıkacak mı?

Özden Arıkan
Germany
Member
English to Turkish
+ ...
Provokasyon Jun 29, 2005

Nilgün Bayram hodri meydan der:

Bakalım İstanbul powwowu düzenleyecek bir babayiğit çıkacak mı?

un böylesi karşısında artık kolları sıva, Balaban

Ay bu seferki resim çok kocaman çıkmış ya, bir an önce sayfayı döndürttürelim bari!

Balaban Cerit
Türkiye
Member (2004)
English to Turkish
+ ...
Bir şekilde yapalım işte Jun 30, 2005

Şimdi iki ihtimal var
Ya bu organizasyon işi kolay, bu durumda herkes yapabilir, ben de başka bir gönüllü "düzenleyici"ye ihtiyaç duyacağı destek hizmetlerini sunmayı üstlenirim.

Ya da bu organizasyon işi zor, bu durumda ben zaten beceremem! Ama daha iyi yapabilecek birisine yine yardımcı olurum. Zaten kim ne yemek/içecek sever gibi konulardaki kolay kararlar bana hep zor gelmiştir.

... See more
Şimdi iki ihtimal var
Ya bu organizasyon işi kolay, bu durumda herkes yapabilir, ben de başka bir gönüllü "düzenleyici"ye ihtiyaç duyacağı destek hizmetlerini sunmayı üstlenirim.

Ya da bu organizasyon işi zor, bu durumda ben zaten beceremem! Ama daha iyi yapabilecek birisine yine yardımcı olurum. Zaten kim ne yemek/içecek sever gibi konulardaki kolay kararlar bana hep zor gelmiştir.

Her iki ihtimalde de, "düzenleyici"lik için benim oyum Baybars'a. Hem Ankara'daki başarılı etkinliğin tecrübesini buradakine taşıyabilir.

Etkinliğin formatı konusunda ise; Baybars'ın iki önerisine de olumlu bakıyorum ama tekne gezisi nasıl organize edilir, ne durumda kişi başı masrafı ne olur bilgim pek yok.
Collapse

Serkan Doğan
Serkan Doğan  Identity Verified
Türkiye
Turkish to English
+ ...
Oyum Baybars'a Jun 30, 2005

Baybars konusunda mutabıkız. Ama organizasyon çok zor bir iş değil aslında, da ben altına girmem, o başka. Selçuk B. bu konudaki muhteşem beceri ve tecrübelerini burada bizlere aktarabilir. Bizim evin aşağısında bir Çubuklu Marina var, mekansal olarak Ankara'daki yere benziyor, hem sahil kenarında, orası olabilir mesela. İstanbul'da yapılacak potansiyel bir powwowun Baybars tarafından düzenlenmesi gerektiğin... See more
Baybars konusunda mutabıkız. Ama organizasyon çok zor bir iş değil aslında, da ben altına girmem, o başka. Selçuk B. bu konudaki muhteşem beceri ve tecrübelerini burada bizlere aktarabilir. Bizim evin aşağısında bir Çubuklu Marina var, mekansal olarak Ankara'daki yere benziyor, hem sahil kenarında, orası olabilir mesela. İstanbul'da yapılacak potansiyel bir powwowun Baybars tarafından düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum, onda bu konudaki ışıltıyı fark etmiştim. Bir de yanlış hatırlamıyorsam Sevinç hn'ın tekne sahibi ahbapları vardı.
Teknede barbekü ve sınırsız içki lütfen..

Balaban Cerit wrote:

Her iki ihtimalde de, "düzenleyici"lik için benim oyum Baybars'a. Hem Ankara'daki başarılı etkinliğin tecrübesini buradakine taşıyabilir.

Etkinliğin formatı konusunda ise; Baybars'ın iki önerisine de olumlu bakıyorum ama tekne gezisi nasıl organize edilir, ne durumda kişi başı masrafı ne olur bilgim pek yok.
Collapse

Baybars Araz
Baybars Araz  Identity Verified
English to Turkish
+ ...
nayır... Jun 30, 2005

Yaktın beni Balaban.. Bedava çeviri yaptırtacağım sana

Organizasyon işi zor olmasa gerek, en kötü ihtimalle iptal ederiz olur biter

Şaka bir yana, organizasyon için birkaç sorum olacak, bir hafta burası açık kalsın, sorularıma cevapları alayım ona göre hemen bir yer ayarlarız.

İlk sorum Prozdaşlardan terci
... See more
Yaktın beni Balaban.. Bedava çeviri yaptırtacağım sana

Organizasyon işi zor olmasa gerek, en kötü ihtimalle iptal ederiz olur biter

Şaka bir yana, organizasyon için birkaç sorum olacak, bir hafta burası açık kalsın, sorularıma cevapları alayım ona göre hemen bir yer ayarlarız.

İlk sorum Prozdaşlardan tercihlerinin ne olacağı yönünde? İki alternatif sunuyorum

1) Boğaz'da 4-5 saat sürecek yemekli tekne gezisi
2) Yine Boğaz kıyısında küçük çaplı bir balık lokantası

İlkinin maliyeti adam başına yaklaşık 50-60 YTL (genelde içki free oluyor), ikincisi de 30-40 YTL tutar. Çok içer ve yerseniz bu rakam artabilir. Murat, Serkan ve ben ek ödeme yapacağız, merak etmeyin...

İkinci sorum yurtdışından memleket özlemini gidermek için gelecek olan kişiler var mı bu aralar? Varsa ve katılmak isterlerse tarihlerini öğrenelim...

Üçüncü sorum İstanbul dışından Temmuz ayı içinde kimlerin katılabileceği? Tahminim bu organizasyon her halükarda Temmuz'un ikinci yarısına kalacaktır. İstanbul dışından gelecek olan olursa ve Istanbul'u da tam bilmiyorlarsa bir yerlerden alabiliriz kendilerini herhalde. Bu sorulara cevapları toparlarsak ayarlarız birşeyler.

Bir de İstanbullu potansiyel katılımcılar da fikirlerini beyan ederlerse ortak bir yer ve zaman tespit ederiz. 6-7 Temmuz'a kadar fikirleri alalım sonra da tarihi ve yeri belirleriz
Collapse

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Biraraya gelmeler: Powwow / Ankara ve İstanbul

Translation news in Türkiye

Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »