Off topic: Master konusu için yardım talebi
Thread poster: shule
shule
shule  Identity Verified
Local time: 14:04
English to Turkish
+ ...
Feb 1, 2005

Üniversiteden bir arkadaşımın yardım talebini aynen iletiyorum. Yardım etmek isteyenler olursa e-mail yoluyla kendisine ulaşabilirler.

Şule Bülbül

Şu anda Paris 3 Üniversitesi'nde Dil ve Kültür Öğretimi üzerine master yapmaktayım. Araştırmamın konusu yabancı dil öğreniminde bireysel farklılıklar, özellikle de motivasyonun dil öğrenimindeki rolü. Ancak, araştırmamın benzerlerinden farklı olması ve yeterince incelenmemi�
... See more
Üniversiteden bir arkadaşımın yardım talebini aynen iletiyorum. Yardım etmek isteyenler olursa e-mail yoluyla kendisine ulaşabilirler.

Şule Bülbül

Şu anda Paris 3 Üniversitesi'nde Dil ve Kültür Öğretimi üzerine master yapmaktayım. Araştırmamın konusu yabancı dil öğreniminde bireysel farklılıklar, özellikle de motivasyonun dil öğrenimindeki rolü. Ancak, araştırmamın benzerlerinden farklı olması ve yeterince incelenmemiş bir alana az da olsa ışık tutabilmesi amacıyla gözlemlerimi yabancı dil olarak Türkçe öğrenen kişiler üzerinde yapmak istiyorum.
> Bu nedenle:
> 1. Türkiye'de veya yurtdışında yabancı dil olarak Türkçe öğrenmekte olan kişiler
> 2. Türkiye'de veya yurtdışında yabancı dil olarak Türkçe öğretimi veren kurum ve kuruluşlar
> 3.Türkiye'de veya yurtdışında yabancı dil olarak Türkçe dersleri veren öğretmenler
> tanıyorsanız, kısacası "Türkçe öğrenen yabancılar" konusuyla ilgili kim varsa benim bir şekilde o kişilerle iletişim kurmama yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim. Bu benim için gerçekten çok önemli, bu nedenle mümkünse bu mesajı olabildiğince çok kişiye iletmenizi rica ediyorum.Herkese şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.
>
> Sevgiler,
>
> Gözde BAHADIR
[email protected]

> Université Paris 3 - Sorbonne Nouvelle
> DEA Didactologie des Langues et des Cultures
> 00 33 (0)1 42 06 46 90
> 1-3 Rue Edgar Poe
> 75019 Paris FRANCE
Collapse

Salih Bayram
Salih Bayram  Identity Verified
Türkiye
Local time: 14:04
English to Turkish
+ ...
boğaziçi üniversitesi linguistics Apr 10, 2005

http://www.linguistics.boun.edu.tr

bu adresten Boğaziçi linguistik bölümünde yazılan master tezlerine ve yazarlarının isimlerine ulaşılabilir. Master tez başlıklarında konuyla ilgili olanlar da var, hatta gayet yakın zamanlı bir tanesi aşağıdaki gibi:

The role of L1 parameters in second language acquisition: Turkish as a second language / by Ercan Balcı, 2000.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Master konusu için yardım talebi

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »