Off topic: Tsunami Âfetzedelerine Bağış İçin Hesap Numaraları
Thread poster: Özden Arıkan
Özden Arıkan
Özden Arıkan  Identity Verified
Germany
Local time: 10:13
Member
English to Turkish
+ ...
Jan 2, 2005

Tsunami âfetinden etkilenenlere Türkiye'den yardım için gerekli bilgileri burada yayınlamanın iyi olacağını düşündük. Kızılay'a bağış için şu hesap numaraları kullanılabilir:

• Koçbank Başkent ŞubesiKızılay'a bağış için şu hesap numaraları kullanılabilir:

• Koçbank Başkent Şubesi

TL 11100111
      USD 22200222
      EURO 33300333

• Ziraat Bankası Etimesgut Şubesi

TL 40437140-5001
      USD 40437140-5002
      EURO 40437140-5003

• Garanti Bankası Ankara Şubesi

TL 6297000
      USD 9096000
      EURO 9095000

• Yapı Kredi Bankası Siteler Şubesi

TL 1071532-6
      USD 3017248-6
      EURO 3017249-4

• Finansbank Ankara Şubesi

TL 12282683
      USD 12282676
      EURO 12282679

Bunların dışında güvenilir bağış kampanyalarıyla ilgili bilgisi bulunanların burada yayınlamasını rica ediyoruz.

[Edited at 2005-01-08 13:08] ▲ Collapse

Selçuk Budak
Selçuk Budak  Identity Verified
Local time: 11:13
English to Turkish
+ ...
Hicap Jan 2, 2005

Çok değil, daha dün gibi. Şimdi ana okuluna giden oğlum, bir aylıktı, battaniyeye sarıp dışarıda gecelediğimiz günlerde.

Ulusal trajediler belleklerden bu kadar çabuk silinmez yani. O günlerde, dışarıdan yardıma koşanları havaalanından geri çevirmek, "yardım etmek istiyorsanız para verin" demek gibi bir aymazlık içindeydik. Dışarıdan oluk gibi para, yardım aktı. Uluslararası yardım geceleri düzenlendi. İyi de oldu, gelen paralarla memur maaşlar�
... See more
Çok değil, daha dün gibi. Şimdi ana okuluna giden oğlum, bir aylıktı, battaniyeye sarıp dışarıda gecelediğimiz günlerde.

Ulusal trajediler belleklerden bu kadar çabuk silinmez yani. O günlerde, dışarıdan yardıma koşanları havaalanından geri çevirmek, "yardım etmek istiyorsanız para verin" demek gibi bir aymazlık içindeydik. Dışarıdan oluk gibi para, yardım aktı. Uluslararası yardım geceleri düzenlendi. İyi de oldu, gelen paralarla memur maaşlarını ödedik.

Bugün, Tsunami sonrasında yapılan ilk açıklamada, "adam gitmeyecek" sadece para göndereceğiz! dendi. Hangi parayı? Eğer halktan toplanırsa, 1 milyon dolar! Sonra utanıp, 15 kişilik bir ekip göndereceklerini açıkladılar. Ocağın ikinci haftasında!

Dünyada yaşananlara bakıyorum, üç-beş senede irili ufaklı ulusal trajediler yaşayan ülkemize bakıyorum, aymazlığa bakıyorum ve "hicap" duyuyorum. 70 milyonluk bir ülke, eğer halktan toplarsa, 1 milyon göndereceğini söylüyor. Hesap yaptım, kişi başına 1.5 sent düşüyor.

Daha fazla yazmaya da dilim varmıyor.

[Edited at 2005-01-02 09:57]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tsunami Âfetzedelerine Bağış İçin Hesap Numaraları

Translation news in Türkiye

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »